Turizmi i Pragës rihapet me fokus në udhëtimet e qëndrueshme

Written by on 19/06/2021

Sektori turistik i Pragës është plot shpresë ndërsa përgatitet të rihapet pas pandemisë. Covid-19 vë në perspektivë të parë turizmin dhe kulturën në kryeqytetin çek.

Nga njëra anë, ajo ekspozoi sesa fort mbështetet ekonomia e Pragës në sharmin e saj, por nga ana tjetër, çekët pranojnë se kanë shijuar një vit qytetin e tyre, të lehtësuar nga shkatërrimi që miliona vizitorë dashur-padashur i shkaktojnë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background