Turizmi i aventures, certifikohen 20 instruktore rafting

Written by on 02/10/2018

 

Rritet vemendja ndaj profesionalizmit ne sherbimin e turisteve te aventures ne vendit tone. 20 kandidateve nga Tirana, Berati, Skrapari, Permeti dhe Elbasani te trajnuar sipas standardeve nderkombetare iu shperndane certifikatat, per te punuar si instruktore rafting. Certifikatat u shperndane nga federata shqiptare e rafting dhe ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi si investim per nje turizem aventure me standarde, nga profesioniste te njohur ligjerisht edhe ne arenen nderkombetare. Ky certifikim sherben edhe si nje dritare e re punesimi per te rinjte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist