Turizmi “business” shkelqen ne Bruksel!

Written by on 02/04/2018

Turizmi “business” shkelqen ne Bruksel!

 

Brukseli zhvillohet gjithnje e me shume ne sektorin e takimeve dhe eventeve. Se fundmi autoritetet e vendit ben me dije se turizmit MICE ka arritur te sjelle per kryeqytetin belg vetem vitin e kaluar mbi 1 miliarde euro fitime. Kjo perben nje rritje me 5% me shume se viti 2016. Konferencat, seminaret nderkombetare dhe turizmi biznes japin nder kontributet me te medha ne ekonomine e qytetit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist