Turistet “zbrazin” xhepat ne Itali

Written by on 18/04/2018

Turistet “zbrazin” xhepat ne Itali

 

Shpenzimet e turisteve te huaj ne Itali rriten. Te dhenat qe sjell enti kombetar i turizmit tregojne se rajoni i Venetos mbetet ai me fitimet me te larta nga turistet per ekonomine italiane. Vitin e kaluar shpenzimet totale te turisteve ne kete rajon arriten ne 5.6 miliard euro. Nderkohe ne 3 muajte e pare te ketij viti ato u rriten me 15.3% me shume se viti 2017. Turizmi kulturor dhe ai i natyres prevalojne ne zgjedhjet e turisteve per atraksionet italiane.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist