Turistët rrisin infeksionet me Covid-19 në Greqi!

Written by on 07/07/2021

Hapja e pikave kufitare për turistët dhe lehtësimi i masave duket se ka ndikuar në rritjen e rasteve të reja në Greqi. Autoritetet greke njoftojnë se janë shënuar 1797 raste të reja infektimesh dhe 8 viktima.

Krahasuar me ditët e mëparshme, numri i infektimeve ka ardhur duke u rritur. Nuk dihet ende nëse Greqia do të ndërmarrë kufizime në këtë drejtim./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background