Turistet nordike e ruse preferojne Vloren

Written by on 25/06/2018

Turistet nordike e ruse preferojne Vloren

Edhe pse ende ne qershor, te shumte jane turistet qe zgjedhin bregdetin e Vlores per te kaluar pushimet.Nje pjese e mire e tyre jane ruse. Sipas operatoreve turistike, cdo dite ne Vlore vijne rreth 250 pushues ruse dhe disa hotele, por edhe shtepi me qira pergjate bregdetit, jane te prenotuara prej tyre edhe per dy muajt e ardhshem. Perveç turisteve nga Rusia, ka edhe shume nga Polonia, por edhe Suedia. Madje, disa prej tyre kane blere shtepi ne Vlore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist