Turistet ne kerkim te shijeve spanjolle!

Written by on 18/04/2018

Turistet ne kerkim te shijeve spanjolle!

Gastronomia duket se eshte  nje nder sektoret me te rendesishem te turizmit ne Spanje pasi vetem gjate tre mujve te pare te ketij viti ka arritur te terheqe plot 7.4 milione vizitore te huaj. Shoqata e restoranteve dhe hotelerie ne Spanje  ka treguar se turistet nderkombetare gjithnje e me shume jane te apasionuar pas gatimeve tradicionale vendase dhe cilesia e sherbimit te ushqimit po terheq gjithnje e me shume vizitore ne vend. Per kete arsye gjate ketij viti sidomos gjate sezonit veror do te kete disa festivale kulinarie ne qytetet me te famshme spanjolle.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist