Turistet austriake kete vit preferojne Ballkanin

Written by on 04/07/2018

Turistet austriake kete vit preferojne Ballkanin

Austriaket kete vit preferojne Ballkanin per pushime. Si destinacion i preferuar per familjaret eshte Bullgaria, ndersa per eksplorim kerkohet te vizitohet Shqiperia dhe Rumania. Te dhenat i ka publikuar media austriake Noen.at, tradicionalisht e dedikuar turizmit dhe sporteve.Ne nje artikull te publikuar disa dite me pare, austriaket shkruajne se Kroacia po tejkalon Italine per kerkesat per te pushuar ne plazhet e bukura; Turqia eshte kthyer si destinacion pushimi, nderkohe qe destinacione si Mali i Zi dhe Maqedonia jane rezervuar masivisht per pushimet e austriakeve kete vit.


Current track

Title

Artist

Background