Tui Travel: Turistet ukrainas nje potencial i rendesishem per Europen!

Written by on 17/04/2018

Tui Travel: Turistet ukrainas nje potencial i rendesishem per Europen!

 

Turistet ukrainas mbeten nje kontigjent shume i rendesishem per destinacionet europiane per kete arsye operatori Tui Travel ne Ukraine thote se vendet e Bashkimit europian duhet te bejne me shume sa i takon lehtesimit te procedurave te kalimit per vizitoret ukrainas. Regjimi pa viza sipas ketij operatori do te ishte masa e duhur per tu marre per shtimin e fluksit te turisteve ukrainas ne Europe. Ekspertet theksojne nje rritje te rezervimeve drejt Turqise kete vit dhe pritet qe numri i turisteve ukrainas atje te rritet me 60% me shume se nje vit me pare. Nderkohe interesi i ketyre turisteve mbetet i larte edhe per destinacione si Spanja, Greqia dhe Italia.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist