TUI Travel: Rriten udhetimet e europianeve kete vere

Written by on 11/07/2018

TUI Travel: Rriten udhetimet e europianeve kete vere

Kete sezon rezervimet per pushimet e veres jashte vendit nga ana e turisteve europiane jane rritur ne krahasim me nje vit me pare. Te dhenat i sjelle operatori turistik qe operon ne Europe TUI Travel qe thekson nje rritje me 4% te numrit te rezervimeve dhe me 8% te fitimeve ne krahasim me sezonin veror 2017. Sipas operatorit destinacionet me te preferuara nga turistet europiane por jo vetem per kete vere jane Greqia, Spanja, Qipro dhe Karaibet. Sipas Tui rezervimet jane ne nivele teper te mira edhe per destinacionin Turqi  kete sezon veror.

tui

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist