“Troket” dëbora e parë e sezonit, ja çfarë pritet në ditët në vijim!

Written by on 16/11/2019

Dëbora e parë e sezonit ka bllokuar një pjesë të Spanjës Veriore. I ftohti polar i cili ka mbërthyer vendi pritet të zgjasë deri ditën e diel. Reshjet e dëborës kanë arritur trashësinë 30 cm,  ndërkohë autoritetet kanë lëshuar alarmin e kuq. Temperaturat kanë zbritur në -4 gradë Celsius, ndërkohë që në fillimin e javës së ardhshme pritet të ketë përmirësime të motit. Disa nga shkollat në rajonet spanjolle janë mbyllur si pasojë e reshjeve dhe erërave të forta.


Current track

Title

Artist

Background