Tripadvisor zbulon monumentet me te vizituara kete vit!

Written by on 15/12/2018

TripAdvisor ka publikuar listen e saj me atraksionet turistike me te vizituara per 2018. Kjo liste ishte produkti perfundimtar i perpilimit te te dhenave nga rreth 140, 000 ture dhe aktivitetet turistike ne vende te ndryshme te botes. Ne vend te pare te atraksioneve turistike me te vizituara kete vit renditet Koloseu ne Rome ndjekur nga Muzeu Vatikani, Statuja e Lirise ne SHBA, Muzeu i Luvrit ne Paris, Kulla Eifel, Sagrada Famiglia ne Barcelone, Canal Grande ne Venecia dhe Pallati i Versajes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist