Tregu i videolojerave kete vit arrin vleren 138 miliard$

Written by on 08/05/2018

 

Tregu boteror i videolojerave ne vitin 2018 do te arrije 138 miliarde dollare, ku tregu ndahet thuajse ne pjese te barabarta mes smartphone-ve dhe kompjutereve. Parashikimet vijne nga qendra e studimeve Newzoo, sipas se ciles ne bote sot ka 2,3 miliarde “gamers”. Raporti thekson se per kete sektor behet fjale per nje rritje me 13,3% krahasuar me vitin e kaluar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist