Travel Club ne Qendren Kulturore Filozofike “Akropoli i Ri”

Written by on 18/05/2018

Sot te ftuar ne emision Travel Club ishte Drejtori i Qendres Kulturore Filozofike “Akropoli i Ri” Z.Kastriot Gjini. Rreth kesaj qendre jane mbledhur aktuelisht 150 te rinj e te reja qe kane zgjedhur te kalojne kohen e lire ndryshe nga te ndenjurit neper kafenete e Tiranes. Filozofia, libri dhe kurse te ndryshme muzikore jane ato cka i mbledh sebashku keta te rinj. “Filozofi ben cdo njeri cdo dite per te kerkuar brenda vehtes zerin e tij”, kjo eshte ajo cka ne mundohemi tu tregojme njerezve, shprehet Z Gjini per Radio Travel. “Gjerat fillojne nga brenda nesh! Aty ato nxjerrin ze dhe marrin forme”. Shtepia botuese “Akropoli i Ri” eshte duke ekspozuar keto dite librat e saj te rinj ne Festivalin e Librit “Ditenetet” qe po zhvillohet ne Muzeun Historik Kombetar deri te dielen me date 20 Maj.

 

Intervista e plote :Video


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist