Transporti ajror ne Dubai, mbi 89 milione pasagjere gjate 2018

Written by on 29/01/2019

Transporti ajror ne Dubai, mbi 89 milione pasagjere gjate 2018

Aeroporti Nderkombetar i Dubait ka pritur 89.1 milione pasagjere ne 2018, duke humbur objektivin e tij, por duke mbetur aeroporti me i ngarkuar ne bote per pasagjeret nderkombetare. Operatori i Aeroportit te Dubait njoftoi se trafiku i pasagjereve u rrit per nje per qind vitin e kaluar, ritmi me i dobet i rritjes vjetore ne te pakten nje dekade dhe me pak se 90.3 milione larg objektivit. Aeroporti i Dubait, qendra per linjat ajrore Emirates dhe Flydubai, pa nje rritje te ngadalshme gjate 2018, pas 15 vitesh rritje te fuqishme. Nder faktoret e tjere, ngadalesimi ekonomik i Gjirit per shkak te çmimeve te uleta te naftes ka demtuar industrine e udhetimit ne rajon


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist