Tottenham në Wembly deri në Mars

Written by on 10/01/2019

Tottenham në Wembly deri në Mars

Skuadra e Tottenham do të vazhdojë ti luaj ndeshjet e saj në Wembley.
“Spurs” prisnin që stadiumi i ri White Hart i cili do të ketë një kapacitet prej
62.000 vendesh të mbaronte brenda këtij muaji mirëpo punimet nuk kanë avancuar
si duhet.
Presindenti i klubit Daniel Levy i ka kërkuar falje tifozëve për vonesën gjithashtu i
ka falenderuar për durimin. Skuadra do të luaj në Wmbley edhe disa ndeshje të
tjera ato me Watford, Licester dhe Newcastle si dhe ndeshjen e parë në ligën e
Kampionëve përball Borusia Dortmund.
Klubi ka një marrëveshje për të që qëndruar në Wembley deri në fund të sezonit në
rast nevoje. Edhe pse skuadra pritet te luaj ndeshjen e parë përball Crystal Palace
në stadiumin e ri në mes të marsit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist