Tonelata me plehra mes Spillesë dhe plazhit të Gjeneralit

Written by on 06/07/2021

Në fshatin Bago të Kavajës, konkretisht mes plazhit të Spillesë dhe plazhit të Gjeneralit, mbeturinat janë kthyer në një problem serioz. Kjo zonë dikur e paprekur tashmë është mbuluar nga plehrat duke shkaktuar ndotje masive. Banorët e fshatit janë ankuar duke thënë se askush nuk po mban përgjegjësi dhe se turistët mund të largohen.

Lidhur me këtë problem ende nuk ka një reagim zyrtar nga Bashkia Kavajë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist