Tokio pret mbi 40 milione turiste brenda vitit 2020

Written by on 13/07/2018

Tokio pret mbi 40 milione turiste brenda vitit 2020

 

Tokio pergatitet per te pritur fluks turistesh ne periudhen kur dot e mbahen Lojrat Olimpike dhe Parolimpike 2020 ne vend. Vec shtimit te strukturave te rjea te pushimit qe jane tashme ne ndertim e siper autoritete kane prezantuar edhe nje plan per te vene ne funksion krocierat per te sherbyer si hotele. Vitin e kaluar Tokion e vizituan me shume se 24 milione turiste , qe zune me shume se 80% te hoteleve ne kryeqytetin japonez. Nderkohe per vitin 2020 autoritetet kane ngritur shqetesimin e pamjaftueshmerise se dhomave te hoteleve pasi priten mbi 40 milione turiste.


Current track

Title

Artist

Background