“Titanik II”, nis lundrimet ne Atlantik ne 2022!

Written by on 24/10/2018

”Titanik”-u do te kthehet serish ne det. Projekti per ndertimin e nje kopjeje te anijes me te famshme ne bote, i fundosur ne oqeanin Atlantik, ishte pezulluar, nderkohe qe sapo ka filluar plani per ndertimin e tij dhe perurimin me nje udhetim turistik ne vitin 2022.Behet fjale per nje tur prej dy javesh duke nisur nga Dubai drejt Sauthemptonit dhe me pas ne Nju Jork, ne gjurmet e anijes qe u fundos me 12 prill 1912 gjate udhetimit perurues pas perplasjes me nje ajsberg.”Titanic II”, i ndertuar nga kompania ”Blue Star Line”, do te kete te gjitha detajet estetike origjinale dhe te njejtin numer pasagjeresh (2 400) dhe ekuipazhi (900).Sidoqofte, ai do te kete nje teknologji te perparuar lundrimi dhe sigurie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist