Tirana nder qytetet me te lira ne Europe per te pire nje birre!

Written by on 25/09/2018

 

Tirana eshte vendi me i lire ne rajon per te pire nje birre, dhe nje nder vendet me te lira ne Europe. Nje birre ne kryeqytetin shqiptar vleresohet se kushton mesatarisht 1.19 euro, nderkohe qe ne vendet  e tjera te rajonit eshte me i kripur. Ky eshte  nje tjeter element qe e ben Shqiperine me terheqese, sidomos per te huajt. Ne shume renditje, sidomos sa i perket çmimeve, Shqiperia rezulton te jete vendi me i lire ne rajon. Qyteti me i lire ne Europe per te pire nje birre vleresohet te jete Baku, kryeqyteti i Azerbaixhanit, me 0.75 euro, i ndjekur nga Kievi ne Ukraine dhe Tbilisi i Gjeorgjise. Nga ana tjeter e medaljes nderkohe eshte Reykjavik, kryeqyteti i Islandes, ku nje birre kushton plot 9.64 euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist