Tirana mes 10 destinacioneve me te mira europiane te kesaj vere sipas Lonely Planet!

Written by on 22/05/2018

Prestigjiozja amerikane “Lonely Planet”qe boton guidat me te famshme ne bote per udhetimet, ka renditur Tiranen nder 10 vendet europiane qe duhen vizituar patjeter nga turistet kete vere. Prestigjiozja  evidenton mrekulline qe ofron mali i Dajtit, ku nuk duhet humbur edhe nje udhetim me teleferik per te shijuar pamjen panoramike dhe me pas per te shijuar ushqimin tradicional. Gjithashtu edhe zona e ish Bllokut ka marre vemendjen e guides se famshme turistike. Ne mesin e dhjete vendeve qe duhen vizituar patjeter kete vere “Lonely Planet” rendit edhe Kosoven ne vend te katert nderkohe qe vendin e pare e mban Emiglia Romagna ne Itali. Pjese e listes jane edhe Cantabria, Spanje; Friesland, Holande; Provence, France; Dundee, Skoci; Cyclades, Greqi; Vilnius, Lituani dhe Vipava Valley, Slovenia.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist