Tërmeti më i fuqishëm i shekullit trondit Shqipërinë!

Written by on 26/11/2019

Lëkundje të fuqishme tërmeti janë shënuar rreth orës 3.57 të mëngjesit të sotëm .Sipas Institutit të Gjeoshkencave tërmeti ishte me magnitudë 6.4 ballë.Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra nga Durrësi dhe 31 kilometra nga Tirana. Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet e tjera, por edhe në shtetet fqinjë, Kosovë, Mal të Zi dhe Maqedoninë e Veriut. Janë raportuar deri tani dëme të konsiderueshme materiale, fatkeqësisht edhe viktima.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist