Tërmetet zhvendosen në vendin fqinj, 2 lëkundje të fuqishme për 20 minuta!

Written by on 12/12/2019

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter është rregjisturar në Kretë, Greqi duke shkaktuar panik te qytetarët. Tërmeti është ndjerë në orën 05.05 në të gjithë rajonin si dhe në ishujt e afërt, Kasos dhe Karpathos. Pas 21 minutash ka ndodhur një tërmet i dytë me magnditudë 3.7 . Epiqendra e tërmetit të dytë ishte e vendosur 43 kilometra në juglindje të Zakros me thellësi 10 kilometra.


Current track

Title

Artist

Background