Tërmet i fuqishëm në Kroaci. 7 viktima, mes tyre edhe një 12 vjeçare!

Written by on 30/12/2020

Ditën e djeshme një tërmet i fortë me magnitudë 6.3 ballë të shkallës rihter ka goditur Kroacinë. Deri më tani 7 persona kanë humbur jetën, mes tyre një 12-vjeçare, ndërkohë që dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur. Qendra e Petrinjas, që ishte dhe më afër epiqendrës, thuhet të jenë rrënuar krejtësisht ndërkohë që dëmet nga tërmeti janë të mëdha.Tërmeti i Kroacisë u ndje deri ne BosnjeHercegovinë, Serbi e Itali.


Current track

Title

Artist