Te gjithe drejt…Republikes Domenikane!

Written by on 05/04/2018

Te gjithe drejt…Republikes Domenikane!

 

Republika Domenikane kete vit ka qene nje prej destinacioneve me te preferuara nga turistet europiane per plazhet e saj. Sipas autoriteteve te turizmit ne rajonin e Karaibeve pas mbylljes me 29 milione turiste te vitit 2017, tre muajt e pare te 2018 kane shenuar sukses per turizmin ne Republiken Domentikane. Ne kete periudhe plot 971 mije vizitore kane pushuar ne kete destinacion , nje rritje me 4.6% me shume se nje vit me pare. Tregu kryesor i turisteve ka qene ai francez, ndjekur nga Gjermania, Spanja, Britania dhe Italia.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist