Te dielen ndryshon ora, nje ore me shume gjume!

Written by on 27/10/2018

Te dielen e fundit te muajit tetor akrepat e ores do te zhvendosen nje ore mbrapa. Koha diellore do te hyje ne fuqi naten ndermjet te shtunes 27 dhe te dieles 28 tetor. Ky ndryshim i ores do te ndodhe ne oren 03:00 te mengjesit, ku akrepat do te zhvendosen 60 minuta mbrapa dhe ora do te shenoje 02:00. Ne naten mes 27 dhe 28, do te fleme nje ore me shume. Ndryshimi i ores ne Europe u vendos si ligj europian nga viti 1981 dhe eshte rinovuar çdo kater vjet. Megjithate se fundmi po diskutohet per heqjen e ndryshimit te ores ne BE pasi studime te shumta kane vertetuar se ndikon keq ne shendetin mendor te njerezeve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist