Te berit biznes, Shqiperia ne vendin e 74!

Written by on 21/12/2018


Forbes ka publikuar raportin me te fundit mbiCilat shtete jane me te mira per te bere biznes ne 2019’ dhe Shqiperia nuk ben pjese ne listen e shteteve me atraktive. E pozicionuar ne vendin e 74, ne gjysmen e dyte te listes prej 161 shtetesh, Shqiperia nuk ofron mundesi per te bere biznes krahasuar me rajonin. Duke lene pas vetem Bosnje dhe Hercegovinen, Shqiperia gjendet e parafundit ne garen rajonale, te cilen e fiton Serbia, e renditur e 56-a. Ndjek me pas Maqedonia dhe Mali i Zi. Ne listen e plote te publikuar nga Forbes si vendi me i mire nebote per te bere biznes  kryeson Britania e Madhe. Ndjekin me pas, Suedia, Hong Kongu dhe Hollanda.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist