Te ardhurat ne turizem, rekord gjate dy viteve te fundit!

Written by on 27/11/2018

Presidenti i Shoqates Shqiptare te Turizmit Enver Mehmeti tha ne “Samitin e investitoreve te huaj ne turizem” se dy vitet e fundit kane shenuar rritjen me te madhe te te ardhurave nga turizmi. Sipas kreut te turizmit ky eshte nje moment historik per turizmin ne Shqiperi dhe se sektori ka qene kryefjala e ekonomise shqiptare. Mehmeti veçoi kulturen tone si nje nga atraksionet me te medha qe sjellin turiste te huaj ne Shqiperi. Nderkohe per kreun e shoqates se turizmit edhe pse se fundmi jane shfaqur lehtesi per te investuar ne vendin tone, Shqiperia ka perpara sfida te medha.

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist