Tarifat e reja te Netflix

Written by on 08/04/2019

. Kompania Netflix ka njoftuar qe duke nisur qe nga muaji maj do te kete rritje te tarifave te abonimeve. Sipas CNN Bussines ( biznes) gjigandi i filmave dhe serialeve u ka dërguar klientëve të tij një email duke u kujtuar se çmimet do të rriten me 1 deri në 2 dollar.Arsyeja e ndryshimit te cmimeve sipas drejtuesve te kompanise eshte vazhdimi I investimeve ne argetim dhe permiresimi i sherbimeve aktuale. Kjo është hera e katert qe Netflix ka rritur çmimet për abonentët në Amerikë, por hera e parë që çmimet janë më të larta dhe do të ‘godasin’ gjithsej 58 milionë abonentë në te gjithe SHBA.\


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist