Taksia “fluturuese” testohet ne lumin Sene ne Paris!

Written by on 25/05/2018

Nje ‘taksi fluturuese’ ka dale per here te pare per tu testuar ne lumin Sene ne Paris. Pas pak minutash qe qendron ne uje, taksia rrit shpejtesine dhe ngrihet ne ajer duke reduktuar zhurmen dhe duke ruajtur baterine.Demonstrimi u be para nje konference me drejtuesit e teknologjise. Pronari i jahtit francez, qe eshte dhe bashkethemelues kerkon te sjelle nje sherbim te shpejte taksie.Eshte projektuar qe thirrja te behet me ane te nje aplikacioni ne celular. Sipas mediave te huaja, bashkeshthemeluesi, identeti i te cilit nuk dihet thote se mund te revolucionoje udhetimin ne rruget ujore te qyteteve te medha.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist