TAJLANDË – Mijëra turistë të bllokuar në Bangkok pas mbylljes së hapësirës ajrore

Written by on 28/02/2019

Mijëra turistë u bllokuan në aeroportin e Bangkokut një ditë pas mbylljes së hapësirës ajrore të Pakistanit për shkak të tensioneve në rritje me Indinë, por kompania ‘’Thai Airways’’ u lejua të kryejë fluturime në hapësirën e Kinës, të cilët do të rinisin sot.

”Rreth 30 fluturime janë pezulluar, pjesa më e madhe të nisuara apo që kishin si destinacion Europën, dhe që duhej të transportonin rreth 5 000 pasagjerë”, njoftoi kompania tajlandeze.

Ndërsa pasagjerët vijojnë të jenë të bllokuar në aeroportin ndërkombëtar të Suvarnabhumit, ankthi dhe shenjat e mërzisë sa vijnë e rriten.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist