zelanda e re

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka konfirmuar se një flluskë udhëtimi e dyanshme do të hapet me Australinë këtë muaj. Banorët e të dy vendeve do të jenë në gjendje të udhëtojnë pa pasur nevojë për karantinë nga 19 prilli.   Duhet thënë se Australia dhe Zelanda e Re kanë bërë çmos për […]

Pasi nuk ishte shënuar asnjë rast i ri me koronavirus që prej dy javësh, Zelanda e Re ka shfuqizuar të gjitha masat anti-Covid në qytetin më të madh, në Auckland. Lajmin e bëri me dije kryeministrja Jacinda Ardern. Gjurmimi i kontakteve, mbyllja e kufijve dhe karantina e detyruar për udhëtarët ishin 3 faktorët kryesorë që […]

  Zelanda e Re vijon te perforcoje ligjet per turistet e huaj. Se fundmi, aktivistet e te drejtave te privatesise kane denoncuar ligjin me te ri ne Zelande, sipas te cilit punonjesi e kufirit do t’u kerkojne turisteve qe te zhbllokojne çdo pajisje digjitale, duke perfshire edhe celularet. Sipas Aktit te Doganave dhe Akcizave 2018, […]

  Zelanda e Re eshte nje vend qe  konsiderohet si nje oaz mbijetese ne rast te ndonje apokalipsi berthamor qe mund te ndodhi ne vitet ne vazhdim.E gjithe kjo i ka shtyre shtate miliardere nga Silicon Valley, te paguajne ndertimin e nje bunkeri gjigand ne Zelanden e Re per te shpetuar koken e tyre nese […]


Current track

Title

Artist