Sulmuesi më i ri Cardiff City ishte në avionin i cili u zhduk nga radarët.

Written by on 22/01/2019

Sulmuesi më i ri Cardiff City ishte në avionin i cili u zhduk nga
radarët.
Bëhet fjalë pikërisht për ish sulmuesin e Nantes, Emiliano Sala i cili nënshkroi
një kontratë 3-vjeçare me skuadrën e Premier Lague,Cardiff City.
Futbollisti u kthye në Franvë për tu përshëndetur me shokët e ekipit dhe stafin e
Nantes. Më pas ai mori avionin për tu rikthyer në Angli dhe avioni e tij duhet të
mbërrinte rreth orës 21 , por avioni u zhduk nga radari ndërsa ishte afër Kanalit
të Anglisë , rreth 20 kilometra në veri të ishullit të Guernsey.
Deri tashmë nuk bëhet asgjë e ditur, teksa dyshohet se avioni mund të jetë
rrëzuar ne det.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist