Suksesi i aeroportit të Heathrow feston 75-vjetorin !

Written by on 01/06/2021

Dita e djeshme shënoi një përvjetor të veçantë për aeroportin më të ngarkuar të Mbretërisë së Bashkuar për nga numri i pasagjerëve. Bëhet fjalë për aeroportin Heathrow i cili festoi 75-vjetorin e hapjes së tij.

 

“Kanë kaluar 75 vite që kur u bëmë një aeroport komercial. Pavarësisht nga viti më i vështirë në historinë tonë, ne po e përdorim këtë moment historik si një shans për të reflektuar në udhëtimin që kemi ndërmarrë dhe të shohim përpara”, shprehen zyrtarët e aeroportit përmes një statusi në Twitter”. 


Current track

Title

Artist

Background