Stuhia e pluhurit mbulon Australine!

Written by on 22/11/2018

Nje stuhi gjigande pluhuri ka mbuluar komunitetet ne te gjithe Australine juglindore. Stuhia e pluhurit ktheu qiellin ngjyre portokalli dhe ngriti shqetesime ne lidhje me cilesine e ajrit. Autoritetet leshuan nje paralajmerim per shendetin publik ne Sydney diten e sotme pasi masa e pluhurit prej 500 km mberriti ne qytet duke shkaktuar vonesa ne fluturim. Ne shume rajone ne New South Wales banoret kane pasur probleme me shikimin.Zyrtaret e shendetesise keshilluan vendasit te qendronin ne ambiente te mbyllura, veçanerisht femijet, te moshuarit dhe ata me probleme te frymemarrjes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist