Stuhia e fortë godet Slloveninë/Pemë të shkulura dhe shtëpi të përmbytura

Written by on 30/09/2021

Një stuhi e fortë ka goditur Slloveninë me reshje të mëdha shiu që kanë përfshirë gjithë vendin. Mediat sllovene kanë raportuar se bodrumet u përmbytën, pemë të shumta u rrëzuan dhe çatia e një shtëpie banimi u dëmtua. Situata më e vështirë është në Lubjanë.

Meteorologët theksojnë se sipas llogaritjeve të tyre, kaq shumë shi bie një herë në 250 vjet./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background