Studimi: Turizmi i Hungarisë mund të rikuperohet deri në pranverën e ardhshme

Written by on 18/11/2021

Turizmi hungarez  mund të rimëkëmbet nga kriza e COVID deri në pranverën e vitit 2022. Ndërsa rajonet rurale përfitojnë nga turizmi vendas, kryeqyteti i Budapestit vazhdon të mirëpresë një numër të lartë vizitorësh në hotelet e saj më të mira. Turizmit të Budapestit i është dhënë një shtysë kryesisht nga Kampionati Evropian i Futbollit.

Rezulton se çmimet e hoteleve janë pothuajse në të njëjtat nivele me ato të Lisbonës dhe Barcelonës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist