Studimi: Humbja e dhembeve tregon sa do jetojme!

Written by on 19/09/2018

 

Me siguri qe nuk e kishit menduar se numri i dhembeve qe keni humbur do t’ju tregonte se sa vite do te jetoni. E gjitha kjo ka te beje me stresin qe perjetoni çdo dite mne situate te ndryshme.Sipas nje studimi te fundit te publikuar ne revisten “The Sun”  njerezit te cilet deri ne moshen 65 vjeç kane hequr 5 ose me shume dhembe kane pasur rrezik me te madh per ekspozim ndaj semundjeve serioze shendetesore siç jane semundjet e sistemit kardiovaskular, diabeti dhe osteoporoza. Nga ana tjeter te gjithe ata qe kane arritur te mbushin 74-vjeç me te gjitha dhembet e tyre ne goje, me shume gjasa do te festojne edhe 100-vjetorin.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist