Strategjia e turizmit, 365 masa ne vit!

Written by on 25/10/2018

Promovim, marketing me te mire pergjate gjithe vitit, por mbi te gjitha 365 masa ne vit, qe do te thote nga nje mase konkrete çdo dite. Ky eshte objektivi i Ministrise se Turizmit per te arritur objektivin e 10 milione turisteve pergjate nje viti ne Shqiperi. Kete deklarata ministri Blendi Klosi e beri gjate Konferences Kombetare te turizmit ne Tirane. Objektivi sipas ministrit eshte te shtojme disa qindra-mijera vende pune, te rrisim investimet e huaja ne sektor dhe te permiresojme imazhin e Shqiperise. Nje nisme tjeter, e cila sipas ministrit do te sjelle rritje te te ardhurave ne ekonomi, jane festat e fshatrave ne vend.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist