Stadiumet e Boterorit 2022, presidenti i FIFA ben nje vizite ne Doha!

Written by on 29/10/2018

Disa muaj pas perfundimit te boterorit Rusi 2018, gjithe syte jane kthyer nga Katari, vendi qe pritet te organizoje ngjarjen me te madhe sportive ne vitin 2022. Ky vend i vogel do te jete i pari nga vendet arabe qe organizon nje boteror futbolli, dhe po ashtu, i pari qe ndryshon traditen dhe e organizon ne dimer, per shkak te vapes se madhe ne vere. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, levdoi perparimin e Katarit me ndertimin e infrastruktures, gjate nje vizite ne Doha. Vetem  stadiumi Al Vakrahs, do te mbaje 40 mije vende. Nderkohe qe 4 stadiumet do te jene me ajer te kondicionuar qe eshte nje prej te paktave risi qe do te rezervojne keto struktura.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist