Sri Lanka, shteti me i mire ne bote per tu vizituar ne 2019!

Written by on 24/10/2018

Pas qyteteve Lonely planet shpall edhe shtetet me te mira per tu vizituar ne vitin 2019. Pothuajse, 10 vjet pas perfundimit te luftes civile, Sri Lanka eshte shpallur nga “Lonely Planet” si shteti me i mire ne bote qe duhet vizituar ne vitin 2019. Fakti qe u listua ne vendin e pare lidhet me transportin me te mire, hotelet e reja dhe shume aktivitete. Lonely Planet, thote se ne Sri Lanka mund te gjesh gjithçka qe kerkon, nga traditat tek monumentet budiste mijeravjeçare. Vizitat turistike ne Sri Lanka jane rritur shume qe kur perfundoi konflikti 26 vjeçar, nga 447.890 turiste te regjistruar ne vitin 2009 me 2.1 milion te regjistruar vitin e kaluar.Vendin e dyte si shteti qe duhet vizituar patjeter shpallet Gjermania, pasuar nga Zimbabwe, Panama, Kyrgystan, Jordani, Indonezi, Bjellorusi dhe Belize.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist