Spotify se shpejti me nje version te ri falas.

Written by on 14/04/2018

Spotify se shpejti me nje version te ri falas.

 

Spotify eshte duke zhvilluar nje version te ri falas te sherbimit te vet muzikor ne streaming, nje ndryshim i madh qe do te behet zyrtar ne nje event te programuar me 24 prill ne Nju Jork, pak jave pas debutimit te tij ne Burse.  Lider ne tregun e streaming muzikor, me 71 milione perdorues, Spotify po perpiqet te ndryshoje sherbimin e vet falas per ta bere me te thjeshte per t’u perdorur, veçanerisht per klientet qe e perdorin nepermjet smartphone.Ne veçanti, mesohet se sherbimi i ri do t’u jape mundesi perdoruesve nga pajisjet mobile te kene qasje me te shpejte ne listat muzikore dhe te kene nje kontroll me te madh te kenget qe degjojne ne playlist-at me te rendesishme, duke imituar versionin e Spotify me pagese. Spotify parashikon te arrije rreth 200 milione perdorues brenda fundit te vitit e deri ne 96 milione perdorues me pagese, sipas nje parashikimi ne mars.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist