Spanjollet vdesin te behen pis, pas Tomattinas tani lyhen me nafte!

Written by on 07/09/2018

 

Mesa duket spanjollet nuk heqin dore nga festivalet ku duhet te behen patajeter pis. Pasi muajin e kaluar u mbajt ne Bunol, festivali i luftes me domate , Tomattina, tashme eshte radha qe njerezit te lyhen jo me sale domateje por me graso e nafte. Sapo ka nisur ne Baza te Spanjen jugore, Festivali Cascamorras. Ky event frymezohet nga nje mosmarreveshje mes qyteteve Baza dhe Guadix mbi zoterimin e nje ikone te Virgjereshes se Meshires. Festa e Cascamorras mbahet per tre dite ne fund te veres te çdo viti. Edhe kete vit qindra pjesmarres nga Spanja por jo vetem u lyhen me graso e nafte duke festuar me njeri tjetrin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist