Spanje, vijon tendenca e renies se rezervimeve kete sezon veror

Written by on 04/09/2018

 

Spanja kete vit per here te pare vijon perballjen me renien e prenotimeve gjate muajve te veres. Pasiguria e shprehur me heret nga aktoret e turizmit tashme konkretizohet me te dhenat qe sjelle se fundmi Frontur ku konfirmohet nje renie me 5% e rezervimeve per muajin korrik ne krahasim me vitin e kaluar. Kjo eshte renia e pare ne 8 vjet shkelqim te industrise se turizmit ne Spanje. Gjithashtu eshte nje e dhene qe merr me shume vlere duke konsideruar faktin qe behet fjale per nje muaj ne pikun e sezonit veror. Renie kane treguar gjate kesaj periudhe tregje si Franca, Britania, Gjermania dhe Italia. Tendenca renese sipas te dhenave ka vijuar edhe pergjate gushtit.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist