Spanja, zemra e turizmit te krocerave

Written by on 28/03/2018

Spanja, zemra e turizmit te krocerave

Autoritetet e turizmit ne Spanje kane vendosur te promovojne me tej sektorin e lundrimit me krocera ne vend pasi deri me tani perfitimet nga anijet turistike ne kete destinacion kane qene te medha. Spanja eshte nje prej destinacioneve me popullore per turizmin e krocerave ne Europe. Vitin e kaluar mbi 9.2 milione turiste u regjistruan nga deti ne Spanje nderkohe fitimet nga kjo industri arriten ne 1.2 miliarde euro. Vec fushatave promovuese per brigjet me te bukura spanjolle ne Barcelone, ishujt Canarie, Valencia dhe ishujt Balearik autoritetet po punojne per uljen e taksave portuale per anijet me besnike te Spanjes.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist