Spanja, parajsa e turizmit te blerjeve!

Written by on 29/05/2018

Spanja duket se po e arrin qellimin e fushates per promovimine  turizmit te blerjeve ne vend. Sipas nje studimi te fundit te autoriteteve spanjolle te turizmit me shume se 59% e shpenzimeve totale qe turistet kane bere ne Spanje kane shkuar per shoping apo blerje ne dyqane. Barcelona ka qene destinacioni turistik me i preferuar ne kete aspekt. Nderkohe turistet qe kane shpenzuar me shume per shoping deri me tani ne Spanje kane qene kinezet te ndjekur nga japonezet, brazilianet dhe marokenet. Nder dyqanet qe jane frekuentuar me shume kane qene ato te bizhuterive, produkteve teknologjike dhe veshjeve.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist