Spanja nderron trajnerin nje dite perpara Boterorit

Written by on 13/06/2018

Nje termet i vertete ka ndodhur ne futbollin spanjoll, para debutimit te Spanjes ne Kupen e Botes. Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur qe te shkarkoje Julen Lopetegui pasi trajneri i kombetares pranoi nje dite me pare per te drejtuar Real Madrid per 3 sezonet e ardhshme.Ne konferencen per shtyp, zyrtaret e Federates Spanjolle te Futbollit shprehen zhgenjimin e tyre ne lidhje me sjelljen e Lopeteguit, qe vetem pak dite me pare kishte rinovuar kontraten e tij ne stolin e Spanjes. Vete presidenti i Federates Luis Rubiales e argumentoi vendimin e tij me menyren se si Lopetegui arriti marreveshjen me klubin e Real Madrid. Sipas tij negociatat jane zhvilluar pa asnje dijeni nga Federata, qe e mesoi vetem 5 minuta para konferences per shtyp dhe kjo nuk eshte aspak korrekte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist