Spanja  i bashkohet Francës dhe Gjermanisë për avionët luftarakë

Written by on 19/06/2019

 

 

Projektit të Francës dhe Gjermanisë për të krijuar gjeneratën e ardhshme të avionëve luftarakë i është bashkuar edhe Spanja .Ministrat e Mbrojtes të 3 shteteve kanë nënshkruar  marrëveshjen që ka shënjuar bashkëpunimin trepalësh. Projekti i nënshkruar në vitin 2017 nga presidenti Macron dhe kancelarja Merkel , ka prodhuar tensione mes dy vendeve . Marrëveshja mes tre vendeve ka ardhur në  një kohë kur vendet europiane po kërkojnë të zhvillojnë pajisjet e tyre ushtarake në një botë të pasigurtë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist