Sony prezanton versionin e fundit te qenit robot Aibo!

Written by on 23/01/2019

Sony prezanton versionin e fundit te qenit robot Aibo
Sony ka prezantuar variantin e saj te fundit te qenit robot, i cili kete here vjen dhe
me ngjyra.Aibo eshte i pajisur me kamera, inteligjence artificiale dhe aftesi
internet, e tani mund te kontrolloje ne distance anetaret e familjes, femijet apo
edhe kafshet e verteta shtepiake.Roboti 30 centimetra, me veshe qe i varen si nje
qenushi te vertete dhe sy te ndritshem LED, kushton plot 3000 dollare per ate qe
cilesohet nje pakete 3-vjeçare e cila perfshin edhe sherbime “softeare” si ruajtja e
te dhenave.

Sony Corp’s entertainment robot “aibo” is pictured at its demonstration in Tokyo, Japan November 1, 2017. REUTERS/Kim Kyung-Hoon – RC1F45D36F00


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist