Sony prezanton ne IFA 2018, smartphon-in e ri XZ3!

Written by on 03/09/2018

 

Sony natyrisht nuk mund te mungonte ne nje nder ngjarjet me te rendesishme sa i perket teknologjise, IFA 2018! XZ3 eshte smartphone i ri i kompanise Sony, qe u prezantua ne kete event.  Ai ka nje processor  Snapdragon 845, i cili do te suportohet nga 4GB RAM dhe 64 GB memorie e brendshme, e cila mund te zgjerohet nepermjet microCD. Sony Xperia XZ3 ka ekran 6 inç OLED. Surprize ne kete model eshte sektori fotografik, ku gjejme vetem nje fotokamere ne pjesen e pasme, 19 megapiksel, ndersa ne pjesen e perparme nje fotokamere 13 megapiksel, per te shkrepur selfie fantastike. Sistemi operativ eshte Android 9 Pie. Natyrisht nuk mungon as sistemi per gjurmet dixhitale poshte ekranit. Ky model eshte i pajisur me sistemin e ri te Inteligjences Artificiale Xperia AI.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist